Sortbælter gennem tiderne....

Nedenstående er en liste over sortbælter i Silkeborg Karate Skole gennem tiderne.

♦ Aktive udøvere i Silkeborg Karate Skole

♦ Inaktive udøvere i Silkeborg Karate Skole

 

Grad:

Sidste Graduering:

Yondan - 4. Dan

Klaus Lemming Sørensen

06-2016

 

Sandan - 3. Dan

Klaus Lemming Sørensen

06-2009

Brian Agerskov

06-2011

Torben Bo Petersen

06-2011

Asger Friis Nielsen

06-2011

Pia Koustrup

06-2014

Martin Jensen

12-2016

 

Nidan - 2. Dan

Jens Braae

04-1993

Klaus Lemming Sørensen

06-2002

Brian Agerskov

12-2003

Torben Bo Petersen

12-2006

Asger Friis Nielsen

12-2006

Paw Madsen

12-2006

Pia Koustrup

06-2010

Lars Johansen

12-2011

Simon Aaberg

12-2012

Eskil Friis Nielsen

12-2012

Martin Jensen

12-2013

Søren Ilvig

12-2013

Peter Karkov

06-2015

Peter Hinrichsen

06-2017

Nicolaj Stadager

06-2017

 

Shodan - 1. Dan

Jens Braae

06-1988

Jan Clausen

06-1994

Pia Koustrup

06-1994

Klaus Lemming Sørensen

06-1997

Jens Hansen

12-1999

Brian Agerskov

12-1999

Linda Schou

12-1999

Flemming Olsen

06-2001

Peter Vemmelund

06-2003

Torben Bo Petersen

06-2003

Asger Friis Nielsen

12-2004

Paw Madsen

12-2004

Mark Wilson

12-2006

Patrick Johansen

12-2007

Søren Graversen

12-2007

Rasmus Fiil Svarre

06-2008

Lars Johansen

12-2008

Simon Aaberg

06-2010

John Nomanni

06-2010

Kajendran Frost

12-2010

Eskil Friis Nielsen

12-2010

Ulrik Raaby

06-2011

Martin Jensen

12-2011

Søren Ilvig

06-2012

Martin Grønbo

12-2012

Martin Nissen Kristensen

12-2012

Jens Nissen Kristensen

06-2013

Maria Tuborg Vilstrup

12-2013

Carsten Hansen

12-2013

Anders Dyhrberg

12-2014

Peter Hinrichsen

06-2015

Ole Adam Møller

06-2015

Nicolaj Statager

06-2015

Steen Høedt

12-2015

Jørgen Halskov

06-2016

Didrik Nordby

06-2016

Magnus Bøgely

12-2016

Kenneth Carlsen

06-2017

Jens Ove Mogensen

06-2017

 

JOKYU SHODAN 16-17 ÅR - Junior sortbælte

Jens Nissen Kristensen

06-2012

Cathrine Johansen

12-2012

 

CHUKYU SHODAN 14-15 ÅR - - Junior sortbælte

Lykke Halvskov

12-1999

Rasmsu Fiil Svarre

12-2004

Søren Ilvig

12-2006

Jonas Johansen

12-2008

Mads Igens

06-2011

Magnus Bøgely

12-2011

Signe Hesselaa

12-2012

Vincent Bjerring

06-2013

Martin Lok

12-2013

Oliver Aaberg

06-2015

Mads Halskov

06-2017

Isac Hejlsen

06-2017

Esben Homann

06-2017

 

KAKYU SHODAN 10-13 år - Junior sortbælte

Malte Hartvigsen

06-2011